פילוסופיה

פילוסופיה

על היקב

כבר בתחילת הדרך אפף את יקב זאוברמן מעטה סודיות וחשאיות. היינות הקשים להשגה, נמצאים בחנויות יין מעטות בלבד ונמכרים מספר מועט של מסעדות יוקרה. ליקב מגיעים מעט מבקרים, ומי שכבר מגיע, נשאר שבוי באהבה ליין וליקב.

ביקב ארבעה שותפים – איציק זאוברמן הבעלים המקורי ומייסד היקב לפני למעלה מ – 20 שנה, רז דהאן המצטרף הראשון, אדריכל במקצועו "אוהב יין", שרון נחום קבלן בניה ובן למשפחת כורמים וחקלאים ואלי פרץ הצטרף לאחרונה, איש עסקים ונדלן,שבמסגרת חברת הצילום שבבעלותו,זוכה לחוות ולטעום מגוון רחב של יינות מכל רחבי העולם. מסעותיהם בארץ ובעולם תמיד שולבו עם יין. במשך זמן מה השתעשעו ברעיון להפוך מצרכני יין ליצרני יין. באחד מטיוליו בצרפת, עבר איציק התנסות חווייתית עמוקה בעקבות טעימה של יין בן 20 שנה מיקב "שאטו פטרוס" האגדי. אז, שם לעצמו מטרה, לייצר יין כזה שיעמוד בכבוד לצד "פטרוס" וחבריו. איציק והחברים החלו בנטיעה עצמית של גפנים מזני מרלו וקברנה סוביניון, כל אחד בחצרו. איציק רכש ציוד ועשה ניסיון בייצור כמויות קטנות לעצמו ולחברים. לאחר "טבילת האש" הגיע לכלל החלטה- לייצר את היין הכי טוב שיש!

מי שעוקב אחר תהליכי הייצור מבחין כי ביצירת היין אין פשרות לאורך כל הדרך, כולל השקעת כל האמצעים הדרושים מבלי להתחשב בעלויות כספיות. הייצור מתבצע בכמויות קטנות בלבד, עד כ- 5000 בקבוקים בשנה. איציק זאוברמן מאמין שהיין "שותף בתהליך", ולכן המגע והטיפול ביין נעשה כאשר התחושה, מצב הרוח וזרימת האנרגיה הם חיוביים.

יינות איכותיים מבית יקב זאוברמן

 

לאחר ניסיונות ובדיקות של תהליכי ייצור שונים בשנת 1999 בנה איציק במו ידיו יקב המאובזר במיטב הטכנולוגיה- מהמשאבות החדישות, מיכלי תסיסה קטנים מנירוסטה ועד חביות עץ צרפתיות משובחות. ביקב ציוד חדיש המבטיח שליטה מרבית על תהליך התסיסה והתיישנות היין.

ניהול היקב נעשה מתוך מטרה לייצר את היין האיכותי והייחודי ביותר, השיקול הכלכלי מסחרי-משני. עבודת היקב מתנהלת על ידי איציק והחברים בלבד ובעזרת חברים שבאו, "נדלקו", התלהבו, ושמחים לבוא ולחלוק את החוויה.

על הכרם

איציק זאוברמן ורז ,בוצרים את הענבים עם בני משפחתם וחבריהם בכרמי משפחת היימן. הכרם נמצא בקרבת הישוב הקהילתי כרמי יוסף, על גבול השפלה הפנימית והרי יהודה, בגובה 220 מטר מעל פני הים, על מדרון מערבי תלול עם ניקוז טבעי. המדרון חשוף לרוח הנושבת מן הים ומצננת את הענבים בלילות הקיץ. הכרם נטוע באדמת גיר המעניקה לענבים (וליין) טעם ייחודי. כבר בכניסה לכרם מרגישים את האווירה המיוחדת ששוררת ועוטפת את המקום. הבציר ידני , סלקטיבי, התוצרת נארזת בארגזים קטנים המבטיחים את שלמות הענבים. 

 

יינות יקב זאוברמן

על שיטת הייצור

תהליך הייצור מבוסס על שיטה עתיקת יומין שפותחה באיטליה ומכונה "אמרונה".

ע"פ שיטה זו, לאחר בציר הענבים, הם עוברים תהליך ייבוש בסלסלת קש באוויר החופשי. מטרת הייבוש – ריכוז והעצמת טעמים וארומות הקיימות בעינב, זאת על ידי הקטנת כמות הנוזלים תוך הגדלת אחוז החומר המוצק. ביקב זאוברמן עברה שיטה זו אדפטציה לתנאי האקלים ולאופי הפרי הישראלי.

לפי שיטה ייחודית זו שפותחה ביקב, עוברים הענבים תהליך איטי ומבוקר של ייבוש בטמפרטורות נמוכות מאוד ובאחוזי לחות מינימליים, ע"י מתקן קירור ייעודי.
חומר הגלם המתקבל מתהליך הייבוש מכיל ריכוז טעמים וארומות עוצמתי ביותר וכמות גבוהה של סוכרים. 

 היין המיוצר ביקב אינו מסונן (unfiltered),  ארומות הפרי נשמרות לכל אורך תהליך הייצור ובזמן ההתיישנות בבקבוק. התוצאה הסופית הינה יין מיוחד במינו, שאינו ניתן להשוואה ליינות אחרים, בעל גוף מלא ופירותיות עוצמתית. נוסף על כך הוא בעל אחוז גבוה של אלכוהול (17.5%-15.5%) ולעיתים מכיל גם שרידי מתיקות מעודנים.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות